Klej PDR: Wszystko, co musisz o nim wiedzieć

W bezlakierowym usuwaniu wgnieceń stosuje się dwie metody wyciągania wgniecenia, jedna polega na wyciąganiu kleju, a druga na odsysaniu. Ważne jest, aby nauczyć się, jak działają ściągacze wgnieceń, zanim jeszcze pomyślisz o kleju PDR.


Co to jest klej PDR?

Podczas korzystania z zestawu do wyciągania kleju otrzymasz zakładki, które są wykonane w celu połączenia ściągacza wgnieceń z panelem za pomocą kleju. Bezlakierowy klej do usuwania wgnieceń jest wykonany specjalnie do wyciągania wgnieceń z paneli. Dzięki temu jest on mocniejszy, bardziej elastyczny i łatwy do usunięcia z metalu bez pozostawiania śladów. Większość lasek kleju jest wykonana w uniwersalnym rozmiarze, który pasuje do każdego wysokiej jakości pistoletu do usuwania kleju.

Którego kleju PDR używać?

Istnieje wiele tanich zestawów do wyciągania, które są dostarczane z własnym klejem. W większości przypadków jest to bardzo tani klej, który nie zaprowadzi Cię zbyt daleko. Być może uda Ci się znaleźć sukces z klejem dostarczonym w zestawach, ale jeśli szukasz pro i wykonać poważną pracę, lepiej będzie szukać gdzie indziej. Głównym czynnikiem, który będzie określać, który klej do stosowania jest temperatura. Kolory naprawdę nic nie znaczą, jednak wiele marek będzie używać kolorów, aby wskazać, jaki rodzaj temperatury powinny one być używane w. Wystarczy zwrócić uwagę na specyfikacje techniczne i będzie w porządku. W zależności od miejsca, w którym się znajdujesz, prawdopodobnie ujdzie Ci na sucho posiadanie 1 lub 2 zestawów lasek kleju. Jeśli jesteś firmą, to prawdopodobnie najlepiej mieć jeden na każdy rodzaj pogody, tylko dla spokoju. Osobiście lubię używać kleju Hawg, ale jeśli miałbyś wybrać inną markę z powyższej listy, nie miałbyś żadnych problemów. Kiedy nauczysz się handlu i będziesz eksperymentował z różnymi markami, zaczniesz mieć własne preferencje.

Jak usunąć klej PDR?

Istnieją 2 metody usuwania kleju pdr. Najskuteczniejszą metodą jest zastosowanie alkoholu izopropylowego lub acetonu. Butelkę wypełnioną alkoholem izopropylowym lub acetonem można rozpylić lub wcierać w panel za pomocą szmatki. Upewnij się, że masz na sobie rękawiczki podczas aplikacji, w przeciwnym razie Twoja skóra może być wzburzona. Po zwilżeniu kleju i okolic za pomocą izopropylu lub acetonu, klej powinien od razu się złuszczyć. Jeśli tak się nie stanie, zmyj chemikalia, pozostaw panel do wyschnięcia i zapoznaj się z drugą z wymienionych poniżej metod. Drugą, najmniej efektywną metodą jest użycie ciepła. Podczas usuwania kleju z samochodu po pociągnięciu, nie chcemy, aby był on gorący. Jeśli spróbujesz usunąć klej, gdy jest jeszcze gorący, po prostu rozłóż go wokół panelu, tworząc większy bałagan. Zamiast tego, upewnij się, że jest on wystarczająco ciepły, aby był elastyczny. Chwyć pistolet grzewczy, ustaw go na niską prędkość i podgrzej ten przyssawkę. Po podgrzaniu klej powinien się łatwo odklejać. Czasami ta metoda wymaga noża do kitu i stabilnej ręki. Jest ona o wiele bardziej ryzykowna i czasochłonna i powinna być stosowana tylko wtedy, gdy nie działają izopropyl i aceton. Zawsze należy się upewnić, że nie pozostały żadne pozostałości. Dlaczego miałbyś usuwać brzydkie wgniecenia tylko po to, aby pozostawić po sobie wytrawiacz kleju? Ponownie, aceton lub izopropyl usunie wszelkie pozostałości, upewnij się, że działa szybko, aby usunąć środek chemiczny z panelu i upewnij się, że używasz czystej szmatki, ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić jest zarysowanie pojazdu klienta.

Klej PDR nie klei się? Co mogę zrobić?

Każde wgniecenie jest inne i istnieje wiele różnych czynników, które należy wziąć pod uwagę, jeśli klej nie przykleja się do samochodu. Po pierwsze, chcesz mieć pewność, że masz wysokiej jakości klej. Jak już wcześniej wspomniano, duża część kleju dostarczanego w tanich zestawach nie jest wystarczająco dobra. Wybierz renomowany klej PDR. Po drugie, czy pamiętasz, żeby umyć panel, nad którym pracujesz? Zanieczyszczenia zmniejszą skuteczność Twojego kleju. Po trzecie, czy upewniłeś się, że tabliczka, którą pociągasz, jest czysta? Lubię je czyścić moim środkiem do usuwania kleju (Isopropyl lub Aceton) po każdej pracy, dzięki czemu nie będę miał żadnych opóźnień w pracy. Wreszcie, czy twój klej jest wystarczająco gorący? Nie podgrzanie pistoletu do usuwania kleju do odpowiedniej temperatury przed próbą nałożenia go na zakładkę wpłynie na to, jak bardzo się przyklei. Jest to również kolejny powód, dla którego ważne jest posiadanie odpowiedniego kleju do odpowiedniej temperatury!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

3 rodzaje alkoholu do naprawy wgnieceń naciąganych klejem PDR, które źle działają na zdrowie