Jak wybrać i używać gorącego pistoletu do klejenia

Pistolety do klejenia są podstawą świata rękodzieła, dzięki czemu możliwe są tysiące projektów. Pracują z różnymi materiałami, od papieru i koronek po drewno i metal. Rozpoczęcie pracy jest niedrogie, a dzięki łatwo dostępnym sztyftom kleju, użycie pistoletu do klejenia nie mogłoby być łatwiejsze.


Pistolet do klejenia to ręczne narzędzie, do którego wkłada się solidny sztyft kleju. Element grzejny w korpusie pistoletu topi klej, a klej wypływa z metalowej, stożkowatej końcówki pistoletu, gdy sztyft kleju jest przepychany przez pistolet.
Typy pistoletów do klejenia

Pistolety do klejenia są dostępne we wszystkich rozmiarach, od mini-pistoletu o długości zaledwie kilku cali po przemysłowe modele z uchwytem pistoletowym. Podczas gdy niektórzy producenci oferują zasilane bateryjnie pistolety do klejenia, większość modeli to urządzenia wtykowe zasilane ze standardowych domowych gniazdek elektrycznych.

Istnieje wiele opcji do rozważenia przy wyborze pistoletu do klejenia.
Pistolet wysoko- i niskotemperaturowy: Jeśli pracujesz z dziećmi lub na delikatnych materiałach, wybierz pistolet niskotemperaturowy, który topi klej trzyma się w temperaturze około 250 stopni Fahrenheita. Pistolety wysokotemperaturowe, nadające się do klejenia bardziej znaczących materiałów, takich jak drewno, pracują w temperaturze około 380 stopni - znacząca różnica.Pistolety wysokotemperaturowe oferują obie opcje i zazwyczaj kosztują tylko trochę więcej.

Pistolet do wyzwalania i ręcznego podawania materiału: Kolejną cechą, którą należy rozważyć jest to, czy chcesz pistolet z karmieniem spustowym, czy też model z karmieniem pchanym. Przy posuwie spustowym wsuwa się klej w otwór z tyłu pistoletu, a każde pociągnięcie spustu powoduje wsunięcie kleju do grzejnika i wysunięcie go przez dyszę. Modele bez spustu są również proste - wsuwa się sztyft kleju kciukiem.

Zalety

Częścią atrakcyjności tego pistoletu do klejenia jest jego cena: Możesz odebrać jeden za dosłownie dolara lub dwa, a duża paczka patyczków do kleju kosztuje tylko kilka dolarów. Pistolet do klejenia ma prawie nieskończoną ilość zastosowań i jest przydatny nie tylko w rzemiośle, ale także do różnych prac naprawczych w domu. Użycie jednego z nich jest tak łatwe, jak wskazywanie i ściskanie.

Klej jest zaskakująco mocny i ma dużą siłę przebicia, nawet w elementach. Wiąże się natychmiast i stosunkowo szybko schładza w dotyku. Dla osób znudzonych zwykłym przezroczystym klejem, sztyfty są dostępne w różnych kolorach, a niektóre są impregnowane brokatem.
Stosuje się .

Oto tylko kilka projektów, do których przydatny jest pistolet do klejenia:

  • Dodaj koraliki lub inne ozdoby do szkła, drewna, ceramiki, kamienia, cegły, metalu lub innych materiałów.
  • Siedziska krzeseł Reupholster dla nowego, świeżego wyglądu.
  • Twórz rzemiosła z jedwabiu lub kwiatów suszonych.
  • Przykleić szyszki sosnowe i inne naturalne przedmioty do wieńca winnego na drewniane powitanie.
  • Wykonaj dekoracje świąteczne.
  • Przymocuj sznurek lub rikszę do projektów.
  • Ozdobić ramy obrazów muszelkami z wakacji na plaży.
  • Ozdób kostium na Halloween, aby nadać mu szczególny wygląd.


Wskazówki

  • Stopiony klej, który wypływa z podgrzanej końcówki pistoletu - nawet niskotemperaturowego - jest bardzo gorący. Może powodować pęcherzowe oparzenia. Nie należy dotykać kleju, dopóki nie ostygnie, co zwykle trwa minutę.
  • Klej może nadal wysychać z pistoletu po jego odłożeniu. Umieść pod nim kartkę papieru lub tekturę, aby chronić podłoże przed skroplinami.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

3 rodzaje alkoholu do naprawy wgnieceń naciąganych klejem PDR, które źle działają na zdrowie