3 rodzaje alkoholu do naprawy wgnieceń naciąganych klejem PDR, które źle działają na zdrowie

Jeśli wykonujesz bezlakierową naprawę wgnieceń przy pomocy kleju lub GPDR, potrzebujesz alkoholu. Alkohol izopropylowy jest najbezpieczniejszym wyborem, ale jaki smak? Dlaczego denaturowany alkohol nie jest bezpieczny w użyciu? Pójście do lekarza czasem oznacza oddanie strzału. Przed wprowadzeniem igły do skóry należy oczyścić okolicę z 70% izopropylu. Wartość procentowa to ilość alkoholu zmieszanego z wodą, lub stosunek 70/30.


Do usuwania bakterii ze skóry najlepszy jest 70% roztwór. Do bezlakierowej naprawy wgnieceń za pomocą kleju, 91% jest tym, czego chcesz. Wyższy poziom rozpuszczalnika lepiej dostaje się pod klej do usuwania wypustek. Kiedy w 1999 roku na scenie usuwania bezlakierowych wgnieceń pojawił się GPDR, skażony alkohol był wybierany przez większość techników. Od tego czasu został on odrzucony ze względu na jego trujące właściwości. Więc co czyni go takim złym? Skażony alkohol jest alkoholem etylowym, który normalnie można pić, z truciznami dodawanymi, aby uczynić go nie bezpiecznym do picia. Głównym składnikiem lub trucizną dodaną do "denaturatu" jest metanol, który może powodować ślepotę, śpiączkę lub śmierć. Jest on również wchłaniany przez skórę, więc nawet nie pijąc go, możesz być narażony. Dodanie Metanolu powoduje, że jest on czasami nazywany metylowanym alkoholem, jak widać na tym zdjęciu zrobionym przez Dereka podczas pobytu w Nowej Zelandii. Dodaje się do niego również inne rzeczy, takie jak goryczki, aby nadać mu paskudny smak i sprawić, że nie będziesz chciał go pić. Jak widać, chcesz uniknąć denaturatu, jeśli możesz, ale zawsze nosić rękawiczki, jeśli nie możesz.

Teraz, skoro lekarz używa izopropylu, to musi być bezpieczny, prawda? Oczywiście nigdy nie powinno się go pić, i chociaż jest bezpieczniejszy od denaturatu, nie jest pozbawiony ryzyka. Tak jak metanol, nie jest przeznaczony do spożycia, ani nie chciałbyś go pić. Ale prawdziwy problem może wynikać z wchłaniania przez skórę, albo ze sposobu, w jaki ten alkohol otwiera pory i umożliwia drogę do krwiobiegu. Na przykład, wiele osób obawia się szkodliwego działania BPA w plastikowych butelkach z wodą. BPA jest również stosowany na paragonach termicznych, takich jak te, które otrzymujemy z automatu z kartą kredytową. Środek do higieny rąk, który często ma jako podstawowy składnik alkohol izopropylowy, został znaleziony w niedawnych badaniach, aby znacznie zwiększyć wchłanianie BPA przez skórę. Powinno to dać ci przerwę na moczenie gołych cyfr w izopropylu przez cały dzień. Moja rekomendacja to rękawiczki, a przynajmniej uważaj na to, czego dotykasz zaraz po kontakcie z alkoholem. 91% izopropylu można znaleźć w większości aptek, a ostatnio zauważyłem go w dwóch opakowaniach za mniej niż cztery dolce w magazynie dyskontowym.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga